ļ»æ
Nacionalinis Transplantacijos Biuras
PasiraÅ”yk sutikimą internetu
15min.lt Žinios gyvai
Alpera
Atkurtai Lietuvai 100
Aktualus klausimas
Ar pasirašant sutikimą galima pasirinkti, kuriuos audinius ir (ar) organus dovanoti, o kurių – ne? Teisingą atsakymą rasite


 

Ką daryti, jei pamečiau Donoro kortelę?

 

Pametus Donoro kortelę, nereikėtų jaudintis. Reikia parašyti prašymą Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriui (adresu Santariškių g. 2, 08661 Vilnius) su prašymu išduoti kortelės dublikatą. Prašyme turi būti nurodytas vardas, pavardė, asmens kodas ir adresas, kuriuo reikės siųsti Donoro kortelę. Donoro kortelės dublikatas bus išsiųstas paštu. Donoro kortelė - tai simbolinis patvirtinimas, kad Jūs savanoriškai ir neatlygintinai sutinkate po savo mirties dovanoti organus ir (ar) audinius transplantacijai. Svarbu yra ne turėti pačią Donoro kortelę, o apie savo apsisprendimą po mirties dovanoti organus ir (ar) audinius transplantacijai pasikalbėti su savo artimaisiais.į viršų
Sveiki. Ar gali organų donoru po mirties tapti nepilnametis? (Tėvų sutikimą galiu gauti). Ačiū.

 

Sutikimą, kad audiniai ir (ar) organai po mirties būtų panaudoti transplantacijai gali pasirašyti kiekvienas veiksnus Lietuvos Respublikos pilietis, ne jaunesnis kaip 18 metų.į viršų
Norėčiau tapti kaulų čiulpų donoru,kur turiu kreiptis.
 
Norint tapti kaulų čiulpų donoru galima kreiptis į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Kraujo centrą (adresas Santariškių g. 2, Vilnius), tel. 8688 62707,  8  (5)  2365160  . Kitų Lietuvoje esančių kaulų čiulpų donorų registracijos vietų kontaktus rasite interneto svetainėje  www.begood.lt  


į viršų
Ar pareiškus sutikimą būti donoru (turint Donoro kortelę) artimieji gali to nepaisydami po mano mirties neleisti dovanoti mano organų?

 

 

Ne, nes Jūsų pasirašytas sutikimas jau yra Jūsų valia, kaip testamentas.
Civilinio kodekso 2.25 straipsnio 3 punktas nustato, kad asmuo raštu gali nustatyti savo kūno panaudojimo būdą po mirties. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorystės ir transplantacijos įstatymo 7 straipnsiu, kiekvienas veiksnus asmuo, ne jaunesnis kaip 18 metų, turi teisę pareiškti savo valią dėl audinių ir organų panaudojimo transplantacijai po jo mirties (gauti Donoro kortelę). Tačiau, jei būdamas gyvas asmuo nepareiškė tokios valios, dėl jo audinių ir organų panaudojimo klausiama jo artimųjų įstatymo nustatyta tvarka.


į viršų
Kur kreiptis Santariškėse, jei noriu įsigyti donoro kortelę?

Jei esate Santariškėse, galite ateiti į Nacionalinį transplantacijos biurą prie Sveikatos apsaugos ministerijos, kur užpildysite prašymą Donoro kortelei gauti. Biuro adresas: Santariškių g. 2 (Vilniaus universiteto ligoninė Santariškių Klinikos), E korpusas, 3 aukštas.į viršų
Laba diena, norėjau paklausti, ar Lietuvoje galima tapti organų donoru po mirties ir už tai gauti kokį nors atlygį?
Organų donorystė - savanoriška, altruistiška ir nemokama, todėl už dovanotus organus nei donorams, nei jų artimiesiems kompensacijos nemokamos. Donoro kortelę galima įsigyti bet kurioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje (ligoninėje, poliklinikoje, privačiame gydytojo kabinete). Pasirašant sutikimą reikia turėti asmens tapatybę įrodantį dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę, vairuotojo arba studento pažymėjimą).


į viršų
sveiki, noreciau pasiteirauti, ar galima po mirties savo kuna paaukoti mokslo labui(pvz. ivairiems medicininiams tyrinejimams) ir, jei imanoma, kur reiketu kreiptis, norint tai padaryti?
Dėl kūno paaukojimo mokslo labui po mirties, t.y. anatominės donorystės  Jūs galėtumėte kreiptis į medicinos mokymo įstaigas, ruošiančias būsimus medikus. Tai Vilniaus Universiteto Medicinos fakultetas ir Kauno Medicinos Universiteto Klinikos.


į viršų
kaip tapti donoru? Man 21m. ir man tai aktuali tema. Noreciau suzinoti viska kas su tai susije. Beja kur randasi Panevezyje toks biuras, kur galima butu pasikonsultuoti tokiu klausimu.
Donoras - tai žmogus, kurio audinių, ląstelių ir (ar) organų paimama transplantacijai jam esant gyvam arba po jo mirties ir kuris yra įregistruotas Žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorų bei recipientų registre. Iš gyvo donoro transplantuojama tik inkstai ir dalis kepenų, bet tik šeimos nariams.
Jei Jūs norite savo apsisprendimą po mirties paaukoti organus išreikšti raštu (ir būti užregistruotas Žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorų bei recipientų registre), Jūs tai galite padaryti bet kurioje sveikatos priežiūros įstaigoje. Tam yra speciali sutikimo forma. Kad gydytojui nereiktų ieškoti formos, Jūs galite ją atsispausdinti iš mūsų interneto svetainės ir prie jo užpildyti. Gydytojui beliks užpildytą formą patvirtinti savo parašu ir antspaudu bei gydymo įstaigos vadovo parašu ir antspaudu. Tuomet gydymo įstaiga atsiųs formą mums į biurą, o mes sutikrinę duomenis atsiųsime Jums donoro kortelę.
Nacionalinis transplantacijos biuras yra Lietuvoje vienintelis, filialų miestuose neturime. Jei norėtumėte pasikonsultuoti, galite skambinti telefonu (8 5) 279 60 96 arba parašyti elektroninį laišką adresu info@transplantacija.lt.


į viršų
ar gali buti donoras persirges hepatitu b?
 
Donoras gali būti persirgęs Hepatitu B ir iš jo paimami organai ar audiniai, nes yra pacientų, laukiančių transplantacijos, kurie taip pat yra persirgę Hepatitu B.
Asmens sveikata, kai jis apsisprendžia ir užpildo sutikimo formą, kad jo audiniai ir (ar) organai po jo mirties būtų panaudoti transplantacijai, netikrinama. Apie audinių ir (ar) organų tinkamumą transplantacijai gydytojai sprendžia tik po žmogaus mirties atlikdama įvairius tyrimus.


į viršų
Ar galima paimti organą iš asmens, negalinčio pareikšti sutikimą/nesutikimą?

 

Jei asmuo būdamas gyvas nebuvo išreiškęs raštu sutikimo ar prieštaravimo, kad jo audiniai ir (ar) organai po jo mirties būtų panaudoti transplantacijai, ir nėra užregistruotas Žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorų bei recipientų registre, tuomet sprendimą po jo mirties priima artimieji (sutuoktiniai, tėvai (globėjai, įtėviai), pilnamečiai vaikai, įvaikiai, broliai, seserys).
Imti audinius, ląsteles bei organus iš gyvo veiksnaus donoro leidžiama tik gavus jo raštišką sutikimą ir tik iš suaugusio giminaičio arba sutuoktinio. Imti audinius, ląsteles  ar organus iš pilnamečio neveiksnaus ar ribotai veiksnaus donoro draudžiama (iš gyvo donoro).


į viršų
laba diena. zinau ,kad lietuvoje atliekamos kasos-inksto komplekso transplantacijos. noriu paklausti, ar bus ateityje atliekamos tik kasos transplantacijos? suprantu ,kad pirmenybe suteikiama dvigubai transplantacijai. beje inkstuka mes pries metukus jau
Pasaulyje, taip pat ir Europoje yra atliekamos vien tik kasos transplantacijos. Lietuvoje jos taip pat bus atliekamos, tačiau kada, tikrai negalime atsakyti.

į viršų
Ar tiesa, kad jei aš esu donorė, patenku į avariją su kita mano amžiaus mergina kuri nėra donorė, jei bus pirmenybė teikiant gydymą, o man ne, nes aš esu donorė ir galiu būti "naudinga" mirusi.
 
Ne, tai ne tiesa. Gydytojai nėra suinteresuoti didinti mirtingumą savo skyriuose. Į reanimacijos skyrių patekusį pacientą, visų pirma, bus siekiama išgelbėti, ir tik pacientui mirus, t. y. pagal tam tikrus kriterijus nustačius smegenų mirtį, bus pranešama Nacionaliniam transplantacijos biurui ir kalbama su artimaisiais apie donorystę. Biure, gavus pranešimą, tikrinama registre, ar žmogus buvo išreiškęs savo valią.
Donoro kortelės su savimi nešiotis net nėra būtina. Labai svarbu, kad Jūs apie savo apsisprendimą informuotumėte artimuosius.


į viršų
Ar galima persodinti onkologines ligos pazeistus organus, konkreciai - kepenis?

 

Jei onkologinis susirgimas nėra išplitęs po visą organizmą, t.y. nėra metastazių, kepenų transplantacija yra galima.į viršų
sveiki,kur galeciau gauti informacija apie inksto pardavima?

 

Prekybą organais draudžia įstatymai. Lietuvos Respublikos žmogaus audinių, ląstelių ir (ar) organų donorystės ir transplantacijos įstatymo 11 straipsnio 1 dalis teigia, kad gyvo ar mirusio žmogaus audiniai, ląstelės ir organai negali būti civilinių komercinių sandorių objektas. Taip pat draudžiama skelbti apie žmogaus audinių, ląstelių ir organų poreikį arba jų prieinamumą, siekiant finansinės arba panašios naudos.


į viršų
Sveiki.Kur reikėtų kreiptis ir ką daryti,norint atsisakyti donoro kortelės?

 

Jei Jūs nebenorite turėti Donoro kortelės, tereikia parašyti prašymą Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriui (adresu Santariškių g. 2, 08661 Vilnius) su prašymu išbraukti Jus iš Žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorų bei  recipientų registro. Jei po kurio laiko Jūs savo norą pakeisite, vėl galėsite parašyti prašymą Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriui su prašymus Jus vėl įtraukti į Žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorų bei  recipientų registrą.


į viršų
Noreciau isigyti donoro kortele. Gal butu galima visas reikalingas dokumentu formas uzpildyti internetu kad nereiktu vykti i poliklinika ar kita istaiga?

 

Taip sutikimą kad Asmens audiniai, ląstelės, organai po jo mirties būtų panaudoti transplantacijai galima pasirašyti elektroniniu būdu. Tai padaryti galima internetiniame puslapyje www.transplantacija.lt

 į viršų
Sveiki!As esu po ragenos persodinimo operacijos,esu LABAI dekinga gydytojams taip pat zmogaus (donoro)artimiesiems.Noreciau suzinoti ar yra galimybe anonimiskai ,internetu bendrauti su donoro artimaisiais?
 
Taip, galimybė susirašinėti su donoro artimaisiais yra. Jūs galite parašyti laišką, kuriame nebūtų jokių Jūsų kontaktinių duomenų (Nacionalinis transplantacijos biuras pasilieka teisę kontaktinius duomenis išbraukti) ir atsiųsti laišką į Biurą. Papildomai Biurui parašykite vardą pavardę, gimimo metus ir kada buvo transplantacija. Tuomet Biuras, atsiklausęs donoro artimųjų, Jūsų laišką išsiunčia jiems. Jeigu donoro artimieji parašo laišką atgal į Biurą, Biuras iškart persiunčia jį Jums.


į viršų
Sveiki, ar yra koks nors amžiaus cenzas norint užsiregistruoti donorų registre? Dėkui.
 
Kiekvienas veiksnus asmuo, ne jaunesnis kaip 18 metų, turi teisę pareikšti valią apie sutikimą ar nesutikimą, kad jo audiniai ir (ar) organai po jo mirties būtų panaudoti transplantacijai. Šie duomenys įtraukiami į Žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorų bei recipientų registrą.


į viršų
Ar imanoma parduoti inksta? Ir kiek jis vertas?
 
Įstatymai draudžia pirkti ir parduoti organus. Organai yra gyvybiškai svarbūs ir neįkainojami, todėl Lietuvoje ir pasaulyje jų pirkimo ir pardavimo sandoriai yra draudžiami, už tai gresia baudžiamoji atsakomybė. Lietuvoje prekybą organais draudžia LR teisės aktai: Lietuvos Respublikos žmogaus audinių, ląstelių ir (ar) organų donorystės ir transplantacijos įstatymo 11 straipsnio 1 dalis teigia, kad gyvo ar mirusio žmogaus audiniai, ląstelės ir organai negali būti civilinių komercinių sandorių objektas. Taip pat draudžiama skelbti apie žmogaus audinių, ląstelių ir organų poreikį arba jų prieinamumą, siekiant finansinės arba panašios naudos.


į viršų
Laba diena, mane domina ir labai norėčiau daugiau sužinoti apie tai, kur kreiptis jeigu aš norėčiau dar gyva būdama aukoti organą, nes donoro kortelę jau turiu. Kokius organus tokiu atveju galima aukoti ir kokie labiausiai Lietuvoje reikalingi?

  

2010-02-02 Vadovaujantis Lietuvoje galiojančiais teisės aktais dovanoti organus būdamas gyvas gali tik sutuoktinis arba suaugęs artimas giminaitis. Lietuvoje iš gyvo donoro transplantuojama inkstas ir dalis kepenų.į viršų
Sveiki. Norėčiau sužinoti kokie tiksliai organai ir audiniai gali būti transplantuojami po mirties?

  

2010-02-23  Lietuvoje atliekamos šių organų: inkstų, širdies, kepenų, plaučių, širdies-plaučių komplekso, kasos-inksto komplekso ir audinių: ragenų, kaulinio audinio, širdies ir kraujagyslių audinio transplantacijos iš mirusio donoro.į viršų
Gavau donoro kortelę ir nelabai žinau, ką su ja veikti? ji tiesiog kaip simbolis ar kaip?
Donoro kortelė - tai simbolinis patvirtinimas, kad Jūs savanoriškai ir neatlygintinai sutinkate po savo mirties dovanoti organus, ląsteles ir (ar) audinius transplantacijai ir esate įtrauktas į Žmogaus audinių, ląstelių, organų donorų bei recipientų registrą.


į viršų
Sveiki, turiu donoro kortele jau apie 10 metų. Pastaruoju metu daug laiko praleidžiu užsieniuose. Ar EU ir apskritai pasaulio donorų registrų centrai bendradarbiauja tarusavyje, kad atsitikus nelaimei svetur išliktų galimybė mano organus padovanoti kitiem

 2010-06-15  Įvairiose Europos ir pasaulio šalyse yra skirtingų registrų tipai (asmenų, sutikusių paaukoti savo audinius ir (ar) organus transplantacijai registrai; asmenų, nesutikusiųjų paaukoti savo audinius ir (ar) organus transplantacijai registrai; mišrieji registrai). Registro tipas priklauso ne tik nuo registruojamų asmenų, bet ir nuo šalyje galiojančios teisinės bazės.

Nacionalinis transplantacijos biuras, kaip registro tvarkymo įstaiga, informaciją apie registro duomenis užsienio šalims teikia vadovaudamasis teisės aktais.


į viršų
Kur aš galėčiau gauti informacijos apie organų laukiančius pacientus?

Apie recipientus, laukiančius donorinių organų, pagal galiojančius įstatymus, informacija neteikiama. Interneto puslapyje www.transplantacija.lt teikiama informacija tik apie laukiančiųjų donorinių organų ar audinių recipientų skaičių.į viršų
Laba diena, mano sūnui reikalinga inkstų transplantacija. Kur reikia kreiptis? Kreipėmės į savo gydytoją, tačiau pilnai į mūsų prašymą neatsako. Ar galėtume registruotis Vilniuje?

Šeimos  gydytojas, esant indikacijoms,  rašo siuntimą pas nefrologus dėl tinkamumo inkstų transplantacijai. Jeigu Jūsų sūnui atliekamos dializės, tuomet siuntimą pas nefrologus gali parašyti dializės gydytojas. Su siuntimu reikia kreiptis į Kauno ar Vilniaus transplantacijų centruose dirbančius nefrologus, t.y. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų arba Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų (VULSK) nefrologus. Jei vaikas nepilnametis – į Vaikų ligoninės VULSK filialo vaikų nefrologus.į viršų


paieška:

Naujienų užsakymas >>

Nacionalinis kraujo centras

Biudžetinė įstaiga

Nacionalinis Transplantacijos Biuras

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Įmonės kodas 193114935

Santariškių g. 2, LT - 08661 Vilnius

Tel. +370 5 279 60 96, + 370 5 279 6691
+ 370  686 12 461 (budintis koordinatorius)

Faks. + 370 5 20 40 121

info@transplantacija.lt