ļ»æ
Nacionalinis Transplantacijos Biuras
PasiraÅ”yk sutikimą internetu
15min.lt Žinios gyvai
Alpera
Atkurtai Lietuvai 100
Aktualus klausimas
Ar pasirašant sutikimą galima pasirinkti, kuriuos audinius ir (ar) organus dovanoti, o kurių – ne? Teisingą atsakymą rasite


2014-07-13 Žmonių su transplantuotais organais žaidynės prasidėjo: su kariniu orkestru, policijos palyda ir praeivių nuostaba

Šeštadienio popietę Gedimino prospekte ties V.Kudirkos aikšte susirinkusi didžiulė margaspalvė minia iškart patraukė vilniečių dėmesį. Vėjyje plazdančios 20-ties Europos valstybių vėliavos, linksmas juokas ir sporto sirgalių šūkius primenančios dainos – taip atrodė iškilmingai eisenai besirikiuojantys atletai. Daugeliui smalsuolių buvo sunku patikėti, kad šie žmonės – su persodintomis širdimis ir plaučiais.


Eiseną lydėjo policija ir medikai


Sostinės Gedimino prospektu iškilminga dalyvių eisena startavo 17 val. Taip prasidėjo XV – osios Europos žmonių su transplantuotomis širdimis ir plaučiais žaidynės. Išsirikiavusios komandos dėmesį traukė ne tik spalvinga apranga su sporto šakų atributika, šypsenomis, bet ir rankose laikomomis lentelėmis: „Aš gyvenu su transplantuota širdimi“, „Aš gyvenu su transplantuotais plaučiais“.


Vinco Kudirkos aikštėje tuo pat metu vyko ir organų donorystės akcija, kurią rengė Nacionalinis transplantacijos biuras prie SAM. Geriausi ir suprantamiausi organų donorystės pavyzdžiai buvo iškilmingos eisenos dalyviai – praeiviams daug aiškinti nereikėjo, kuo svarbi ir prasminga yra organų donorystė.


Lydima policijos ir medikų ekipažų iškilminga eisena patraukė Valdovų rūmų link. Arkikatedros varpas eisenos dalyvius pasitiko širdį virpinančiais dūžiais, sportininkų delegacijos pasuko į Valdovų rūmų kiemą. Čia įvyko oficiali žaidynių atidarymo šventė.


Prezidentės sveikinimas ir garsių medikų būrys


Susirinkusius iš ekrano vaizdu pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, sveikinimo žodį tarė Lietuvos širdies transplantacijų pradininkas profesorius Vytautas Sirvydis, Europos žmonių su persodintomis širdimis ir plaučiais federacijos vadovas airis Brendanas Giliganas (Brendan Gilligan), VU ligoninės Santariškių klinikų Organų transplantacijos koordinavimo centro vadovas docentas Arūnas Želvys, Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ prezidentė Ugnė Šakūnienė.


Žaidynių tikslas – įrodyti visuomenei, kad ir po organų transplantacijos žmonės gali ir nori aktyviai gyventi, sportuoti. Kitas tikslas – propaguoti organų donorystę, padėkoti donorų šeimoms, sutikusioms paaukoti artimųjų organus ir išgelbėjusioms nepažįstamų žmonių gyvybes.

Žaidynių dalyviai iki kitos savaitės trečiadienio rungsis plaukimo, bėgimo, lengvosios atletikos rungtyse, dviračių varžybose, žais golfą, tinklinį, petankę, stalo tenisą, tenisą, badmintoną. Varžybos vyks Vilniaus miesto erdvėse - Lietuvos jaunimo centre, Europos centro golfo klube, Vingio parko stadione, Bernardinų sode ir kitur.


Žaidynių organizatoriai – Lietuvos asociacija „Gyvastis“ ir Europos žmonių su persodintomis širdimis ir plaučiais federacija (EHLTF).
DSC_7094.jpg
DSC_7114.jpg
DSC_7124.jpg
DSC_7206.jpgKomentarai:Jļæ½sļæ½ vardas: El. paļæ½tas:

Komentaras:paieška:

Naujienų užsakymas >>

Nacionalinis kraujo centras

Biudžetinė įstaiga

Nacionalinis Transplantacijos Biuras

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Įmonės kodas 193114935

Santariškių g. 2, LT - 08661 Vilnius

Tel. +370 5 279 60 96, + 370 5 279 6691
+ 370  686 12 461 (budintis koordinatorius)

Faks. + 370 5 20 40 121

info@transplantacija.lt