ļ»æ
Nacionalinis Transplantacijos Biuras
PasiraÅ”yk sutikimą internetu
15min.lt Žinios gyvai
Alpera
Atkurtai Lietuvai 100
Aktualus klausimas
Ar pasirašant sutikimą galima pasirinkti, kuriuos audinius ir (ar) organus dovanoti, o kurių – ne? Teisingą atsakymą rasite


2014-07-14 Lietuvos atstovai transplantuotų žmonių žaidynėse jau pasipuošė pirmaisiais medaliais

Šeštadienio popietę Vilniuje, Gedimino prospekte ties V.Kudirkos aikšte, būriavosi didžiulė margaspalvė žmonių minia. Čia susirinko 20-ties Europos šalių atstovai, atvykę dalyvauti tarptautiniame renginyje – XV-osiose Europos žmonių su persodintomis širdimis ir plaučiais sporto žaidynėse, kurias suorganizavo Lietuvos asociacija „Gyvastis“ ir Europos žmonių su persodintomis širdimis ir plaučiais federacija (EHLTF).

 

Eiseną lydėjo policija ir medikai

 

Iškilmingai eisenai išsirikiavusios komandos dėmesį traukė ne tik spalvinga apranga su sporto šakų atributika, bet ir rankose laikomomis lentelėmis: „Aš gyvenu su transplantuota širdimi“, „Aš gyvenu su transplantuotais plaučiais“.

Tuo pačiu metu V.Kudirkos aikštėje vyko ir organų donorystės akcija, kurią surengė Nacionalinis transplantacijos biuras prie SAM. Geriausi ir suprantamiausi organų donorystės pavyzdžiai buvo iškilmingos eisenos dalyviai – praeiviams daug aiškinti nereikėjo, kuo svarbi ir prasminga yra organų donorystė.

 

Žaidynių dienomis, nuo 15 iki 19 val., Nacionalinis transplantacijos biuras donorystės akcijas, kurių metu kviečia pasirašyti sutikimą donoro kortelei gauti, rengia ir prekybos ir pramogų centre „Panorama“.

Lydima policijos ir medikų ekipažų, iškilminga eisena patraukė Valdovų rūmų link. Arkikatedros varpas eisenos dalyvius pasitiko dūžiais, sportininkų delegacijos pasuko į Valdovų rūmų kiemą, kur įvyko oficiali žaidynių atidarymo šventė.

Susirinkusiuosius iš ekrano vaizdu pasveikino šių žaidynių globėja, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Sveikinimo žodį tarė ir Lietuvos širdies transplantacijų pradininkas profesorius Vytautas Sirvydis, Europos žmonių su persodintomis širdimis ir plaučiais federacijos vadovas airis Brendanas Giliganas (Brendan Gilligan), Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Organų transplantacijos koordinavimo centro vadovas docentas Arūnas Želvys, Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ prezidentė Ugnė Šakūnienė.

 

Pelnė pirmuosius apdovanojimus

 

Prasidėjusios tarptautinės transplantuotų žmonių žaidynės sėkmę atnešė plaukimo rungtyse dalyvavusiems Lietuvos sportininkams.

 

Net du medalius laimėjo su transplantuota širdimi gyvenantis Egidijus Zymonas: 50 m plaukdamas krūtine ir laisvu stiliumi, jis laimėjo auksą ir sidabrą. Du bronzos medalius laimėjo Robertas Žebrys, plaukęs 50 m laisvu stiliumi ir nugara. Bronzos medaliu pasipuošė ir Viktoras Januškevičius.

Apdovanojimus nugalėtojams įteikė žymi Lietuvos plaukikė, olimpinė čempionė ir rekordininkė Lina Kačiušytė.

 

Tikslas – propaguoti donorystę

 

Žaidynių dalyviai iki trečiadienio rungiasi plaukimo, bėgimo, lengvosios atletikos rungtyse, dviračių varžybose, žais golfą, tinklinį, petankę, stalo tenisą, tenisą, badmintoną. Populiariausia šių žaidynių sporto šaka – lengvoji atletika. Varžybos vyksta Vilniaus miesto erdvėse – Lietuvos jaunimo centre, Europos centro golfo klube, Vingio parko stadione, Bernardinų sode ir kitur.

Tradicinėmis tapusių žaidynių tikslas – įrodyti visuomenei, kad ir po organų transplantacijos žmonės gali ir nori aktyviai gyventi, sportuoti. Kitas tikslas – propaguoti organų donorystę, padėkoti donorų šeimoms, sutikusioms paaukoti artimųjų organus ir išgelbėjusioms nepažįstamų žmonių gyvybes.

 

Pasodino Vilties medį

 

Be sporto varžybų, žaidynių dalyviams rengiamos ekskursijos po Lietuvą, vyksta kiti renginiai, jau tapę tokių žaidynių tradicija.

Pavyzdžiui, paskutiniąją dieną, liepos 16-ąją, rankomis susikibę visi žaidynių dalyviai Lukiškių aikštėje susiburs į Gyvybės ratą.

O sekmadienio popietę žaidynių dalyviai rinkosi į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Vaikų ligoninės teritorijoje esantį parką. Čia, ties neišnešiotų kūdikių korpusu, beveik 100 asociacijos „Gyvastis“ narių, svečių iš užsienio, medikų, žiniasklaidos atstovų pasodino Vilties medį – Lietuvos klimatui atsparią magnoliją, kiekvieną pavasarį džiuginsiančią nuostabaus grožio žiedais.

Asociacijos „Gyvastis“ prezidentė U.Šakūnienė, dėkodama iš visos Europos susirinkusiems žmonėms su persodintais organais, pakvietė šį medį aplankyti kiekvieną kartą, kai tik jie atvyks į Lietuvą.

 

Renginių akimirkos.

Asociacijos „Gyvastis“ nuotr.

"15min.lt" nuotr.
IMG_3249.JPG
DSC_7315.jpg
DSC_7353.jpg
DSC_7372.jpgKomentarai:Jļæ½sļæ½ vardas: El. paļæ½tas:

Komentaras:paieška:

Naujienų užsakymas >>

Nacionalinis kraujo centras

Biudžetinė įstaiga

Nacionalinis Transplantacijos Biuras

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Įmonės kodas 193114935

Santariškių g. 2, LT - 08661 Vilnius

Tel. +370 5 279 60 96, + 370 5 279 6691
+ 370  686 12 461 (budintis koordinatorius)

Faks. + 370 5 20 40 121

info@transplantacija.lt