ļ»æ
Nacionalinis Transplantacijos Biuras
PasiraÅ”yk sutikimą internetu
15min.lt Žinios gyvai
Alpera
Atkurtai Lietuvai 100
Aktualus klausimas
Ar pasirašant sutikimą galima pasirinkti, kuriuos audinius ir (ar) organus dovanoti, o kurių – ne? Teisingą atsakymą rasite


2012-02-15 Donorystės akcija – iš tiesų „BIG“!

Tris dienas Vilniuje, prekybos centre BIG vyko donorystės akcijos. Vasario 12 – 14 dienomis Vilniaus pakraštyje esančiame prekybos centre geros valios žmonės galėjo tapti kraujo donorais, pasirašyti sutikimus organų donoro kortelei gauti. Akciją inicijavo prekybos centro administracija, suteikusi vietą akcijai, išleidusi akcijai skirtus plakatus, skrajutes, parėmusi transliuojamą radijo klipą. Akcijos partneriai - UAB „Meno pieva”, asociacija „Donorystė”, Nacionalinis kraujo centras, Nacionalinis transplantacijos biuras prie SAM. Rėmėjų „Čili pica” ir „Forto” dėka donorai galėjo pasivaišinti kava ir pyragu.

Donorystės akcijos svarbios tuo, kad žmonėms suteikiama galimybė dovanoti – tapti kraujo donorais, pasirašyti sutikimą organų donorystei. Tam reikia ne tik pasirengti, bet ir rasti laiko, nes specialiai vykti į tas vietas, kur tai galima padaryti, kartais tiesiog neprisiruošiame. Akcijos dalyviai visada pasirengę išsamiai atsakyti į klausimus, kurie dažnai kartojasi, kartais žmonės klausia ir netikėtų dalykų. Tai yra labai gerai, kad jie domisi, aiškinasi, išsklaido abejones. Tautiečiai domėjosi, kokie yra amžiaus apribojimai donorystei (organų donorystei amžiaus apribojimo nėra, kraujo – iki 60 metų, vyresniems reikia pasitarti su gydytoju ir turėti jo leidimą). Kitiems buvo svarbu, ar galima keisti nuomonę dėl sutikimo organų donorystei (taip, galima). Žmonės domėjosi, ar turint kortelę, bus klausiama giminių sutikimo.

Akcijos metu buvo galima įsitikinti, kad žmones neigiamai veikia straipsniai apie pardavinėjamą kraują - išvaizdus jaunuolis, pakviestas kilniai misijai, tai yra dovanoti kraujo, atšovė: „Neduosiu, nes parduosite“.

Tai yra puikus įrodymas, kad neigiamos žinios yra labai didelis priešas donorystei. Ir kenkia jis ne donorui, o laukiantiems pagalbos. Visa laimė, kad daugybė žmonių informaciją moka atsisijoti ir priimti ją tik kaip žinią, nekeičiančią gyvenimo principų ir nuostatų. Tokių per tris dienas buvo iš tiesų daug – sutikimus donoro kortelei gauti pasirašė 81 žmogus, kraujo dovanojo 178 donorai.


Komentarai:Jļæ½sļæ½ vardas: El. paļæ½tas:

Komentaras:paieška:

Naujienų užsakymas >>

Nacionalinis kraujo centras

Biudžetinė įstaiga

Nacionalinis Transplantacijos Biuras

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Įmonės kodas 193114935

Santariškių g. 2, LT - 08661 Vilnius

Tel. +370 5 279 60 96, + 370 5 279 6691
+ 370  686 12 461 (budintis koordinatorius)

Faks. + 370 5 20 40 121

info@transplantacija.lt