ļ»æ
Nacionalinis Transplantacijos Biuras
PasiraÅ”yk sutikimą internetu
15min.lt Žinios gyvai
Alpera
Atkurtai Lietuvai 100
Aktualus klausimas
Ar pasirašant sutikimą galima pasirinkti, kuriuos audinius ir (ar) organus dovanoti, o kurių – ne? Teisingą atsakymą rasite


2012-12-19 Kūčių vakarienė su artimaisiais: ką galvosime dalindamiesi kalėdaičiu

Kūčių vakarą stengiamės būti su artimaisiais. Pasidengę stalą, šventiškai apsirengę susėsime kartu bendrai maldai, laušime kalėdaitį, apkabinsime savo mylimiausius žmones, linkėsime jiems sveikatos, šilumos, meilės. Tai yra įprasta kūčių vakarienei. Taisyklės visada turi išimtis, taip yra net ir tiksliuosiuose moksluose, taip yra ir gyvenime – ne visi turės laiko ir galimybių sėdėti su savo artimaisiais, ne visiems bus lemta susitikti. Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių gydytojai ir visas slaugos personalas budės dieną naktį – šiame skyriuje nei išeiginių dienų, nei švenčių nebūna. „Ir per kūčias, ir per Šv. Kalėdas skyriuje verda įprastas darbas, – sako Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės gydytoja anesteziologė reanimatologė Daiva Vilija Čičiškinienė. – Per kūčias būna, kad  pasidengiame stalą, tačiau prisėsti prie jo kartais nelieka laiko. Tai nuo mūsų nepriklauso, norai su galimybėmis nesutampa“, – nusišypso gydytoja. Paklausta, ko palinkėtų savo ligoniams, gydytoja tvirtai atsako, jog tik sveikatos: „Tegu būna visi sveiki, nesvarbu, tegu mes darbo neturėsime. Bet – tik sveikatos“.


Kūčių vakarienė ligoniams, esantiems ne namuose, o ligoninės palatoje, taip pat turi ypatingos prasmės. Juk sudėtinga nebūti drauge su savaisiais prie kūčių stalo, vienam maldoje minėti savo svajones, išsakyti viltį. Dalintis kalėdaičiu su likimo draugais, gulinčiais gretimose lovose – su svetimais, tačiau susijusiais labai artimais ryšiais, su kuriais vienija vieningas noras įveikti ligą.


Žmogus, gavęs didžiausią dovaną savo gyvenime – donorinį organą – kūčių vakarienei suteikia prasmės, kuri gožia visas problemas, po transplantacijos atrodančias menkas ir nereikšmingas. Rimvydas, gyvenantis su persodinta širdimi, per kūčias visada tyliai pagalvoja apie tuos, kurių dėka jis gyvena: „Donoro artimieji man padovanojo neįkainojamą dovaną – gyvenimą. Visad juos prisimenu“. Ir linki visiems – tikėti stebuklais: „Jei tikėsi, jie būtinai išsipildys“. Šis palinkėjimas tinka visiems – ir sveikam, ir ligoniui, ir vaikui, ir suaugusiajam.


Kūčių vakarą 18.20 val. per Lietuvos ryto televiziją laidoje „Gyvenimo būdas“ bus transliuojama laida donorystės tema. Kviečiame pasižiūrėti, pabūti drauge  su laidos herojais, išklausyti jų minčių, pamąstyti, ką galime duoti kitam tokį šventą vakarą.


Komentarai:

skaitytoja      [2012-12-22 13:29:34]

Sveikinu gydytojus su šventėmis! Mačiau jų darbą naujųjų metų naktį-dangų nušvietė fejerverkai, o gydytoja, pasilenkus prie manęs reanimacijos palatoje , teiravosi apie mano sveikatą, apie mano skausmą. Didžiausia jiems pagarba.Jļæ½sļæ½ vardas: El. paļæ½tas:

Komentaras:paieška:

Naujienų užsakymas >>

Nacionalinis kraujo centras

Biudžetinė įstaiga

Nacionalinis Transplantacijos Biuras

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Įmonės kodas 193114935

Santariškių g. 2, LT - 08661 Vilnius

Tel. +370 5 279 60 96, + 370 5 279 6691
+ 370  686 12 461 (budintis koordinatorius)

Faks. + 370 5 20 40 121

info@transplantacija.lt