ļ»æ
Nacionalinis Transplantacijos Biuras
PasiraÅ”yk sutikimą internetu
15min.lt Žinios gyvai
Alpera
Atkurtai Lietuvai 100
Aktualus klausimas
Ar pasirašant sutikimą galima pasirinkti, kuriuos audinius ir (ar) organus dovanoti, o kurių – ne? Teisingą atsakymą rasite


2013-02-04 Susitikimas Kaune

Biuro atstovai pagal iš anksto suderintą darbotvarkę susitiko su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų transplantacijos specialistais. Darbotvarkėje buvo numatyti keturi klausimai:


1. Registro plėtra;
2. Gyva donorystė: kas daroma Lietuvoje ir ES;
3. Koordinatorių darbo tobulinimas: ligoninės koordinatoriaus pareigybė, esamų koordinatorių darbo tobulinimas;
4. Inkstų recipientų sąrašo valdymas.


Susitikime dalyvavo Kauno klinikų gydytojai: Nefrologijos klinikos prof. Vytautas Kuzminskis, Nefrologijos klinikos vadovė prof. Inga Bumblytė, Gastroenterologijos klinikos vadovas prof. Limas Kupčinskas, Urologijos klinikos vadovas prof. Mindaugas Jievaltas, prof. dr. Daimantas Milonas, Intensyviosios terapijos klinikos vadovas prof. Vidas Pilvinis, Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Tomas Tamošuitis, Detoksikacijos skyriaus vadovė m. dr. docentė Edita Žiginskienė, Akių ligų klinikos gydytoja Aurija Kalasauskienė, gydytoja nefrologė, transplantacijų koordinatorė Sondra Kybartienė ir kiti specialistai.


Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB) praėjusiais metais parengė dokumentaciją naujam registrui skaitmeninti bei tobulinti, su šios srities specialistais kūrė kompiuterinę registro valdymo sistemą. Šiuo metu vyksta registro baigiamieji ir testavimo darbai, todėl jis ir buvo pristatytas transplantacijos specialistams. Diskusijos dalyvius sudomino ir jie pageidavo išsamesnio registro aptarimo ir analizės. Šį klausimą buvo nutarta išsamiai apsvarstyti kito susitikimo metu.


Susitikimo dalyviai diskutavo dėl gyvosios donorystės plėtros galimybių. Specialistų švietimas, psichologo įtraukimas į darbą, nefrologų skatinimas kalbėtis su ligonio artimaisiais (bet ne su ligoniu) – šie aspektai buvo aptarti.


Susitikimo metu aptartas  ir koordinatoriaus darbas, analizuota esama situacija, problemos. Daugumos nuomone, donorinėse ligoninėse reikia įteisinti ligoninės koordinatoriaus pareigybę, kad jis užsiimtų tik donorystės proceso koordinavimu. NTB specialistai yra parengę teisės akto projektą, kuris šią pareigybę įteisintų.


Susitikimo metu nagrinėtas dar vienas svarbus klausimas – inkstų transplantacijos laukiančių recipientų sąrašas. Dėl nemažo transplantacijų skaičiaus laukiančiųjų sąrašas nėra didelis, tačiau abejojama, ar visi recipientai identifikuojami: 13 – 15 procentų dializuojamų pacientų yra įtraukiami į transplantacijos eilę. Kitose šalyse šis skaičius yra gerokai didesnis. Prof. V. Kuzminskis svarstė, kokiais būdais tai galima būtų pakeisti. Manoma, kad reikėtų didesnio dėmesio recipientų motyvacijai, analizuoti ir aptarti neatvykimo priežastis. Šią situaciją pasiūlyta apsvarstyti ir Lietuvos Nefrologijos, dializės ir transplantacijos asociacijos susirinkime.

Tiek NTB, tiek Kauno klinikų specialistai minėjo, kad susitikimas reikšmingas tuo, jog problemos identifikuojamos, apsikeičiama nuomonėmis, ieškoma optimalių sprendimų.


Komentarai:

stasys    slaleksandras@gmail.com   [2013-02-07 21:35:35]

Loretai. Apie visą tai anksčiau nebuvo net kalbama. Nacionalinis transplantacijos biuras, jo darbuotojai koordinatoriai buvo tik SAM "iešmininkai", kuriems SAM bandydavo primesti prokuroro, teisėjo, tardytojo pareigybę. Džiaugiuosi už juos, kad jie gali atsispirti SAM ministerijos partinės priklausomybės neveiksnumui.

loreta      [2013-02-04 20:39:25]

pasigedau kas gi konkreciai buvo pakeista, priimta, nutarta.Jļæ½sļæ½ vardas: El. paļæ½tas:

Komentaras:paieška:

Naujienų užsakymas >>

Nacionalinis kraujo centras

Biudžetinė įstaiga

Nacionalinis Transplantacijos Biuras

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Įmonės kodas 193114935

Santariškių g. 2, LT - 08661 Vilnius

Tel. +370 5 279 60 96, + 370 5 279 6691
+ 370  686 12 461 (budintis koordinatorius)

Faks. + 370 5 20 40 121

info@transplantacija.lt