ļ»æ
Nacionalinis Transplantacijos Biuras
PasiraÅ”yk sutikimą internetu
15min.lt Žinios gyvai
Alpera
Atkurtai Lietuvai 100
Aktualus klausimas
Ar pasirašant sutikimą galima pasirinkti, kuriuos audinius ir (ar) organus dovanoti, o kurių – ne? Teisingą atsakymą rasite


2013-02-11 Ligonių diena: būkime solidarūs su sergančiaisiais. Pritarkime organų donorystei

Vasario 11 dieną minime ligonių dieną. Organų transplantacijos laukiantys žmonės – sunkūs ligoniai, kuriems viltį pasveikti gali suteikti visuomenės apsisprendimas pritarti donorystei. Šiuo metu organo ar audinio transplantacijos laukia 515 žmonių. Medicininėmis priemonėmis padėti išgyti – nėra galimybių. Jų sveikimo galimybė – transplantacija.


18 metų – amžiaus riba, kurios sulaukęs žmogus teisiškai yra laikomas suaugusiu, tad sprendimus gali priimti pats. Vienas iš solidžių sprendimų – pritarimas audinių ir organų donorystei. Sutikimą, kad audiniai ir organai po mirties būtų panaudoti transplantacijai, gali pasirašyti kiekvienas veiksnus Lietuvos pilietis, ne jaunesnis nei 18 metų.

 

Donoras - lot. „donare“ reiškia, t.y. dovanoti, aukoti. Tai žmogus, kurio audiniai, ląstelės ir organai paimami transplantacijai. Žmogus, kuris gyvas būdamas pasirašė sutikimą donorystei, yra įregistruojamas Žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorų bei recipientų registre.

 

Aktyviausiai organų ir audinių donorystei pritaria jaunesni piliečiai. Jauni žmonės – imlūs, aktyvūs, besidomintys ir neabejingi svetimo skausmui. Iki šios dienos asmenų nuo 18-os iki 30-ies metų, užpildžiusių prašymus Donoro kortelei gauti, Registro duomenimis yra 7177.

 

Jei norite savo apsisprendimą po mirties paaukoti organus išreikšti raštu ir būti užregistruotas Žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorų bei recipientų registre, tai galite padaryti bet kurioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje (poliklinikoje, ligoninėje, pas odontologą ar lankantis pas kitą gydytoją) arba šeimos gydytojo kabinete. Tam yra speciali sutikimo forma. Kad gydytojui nereikėtų ieškoti formos, Jūs galite ją atsispausdinti iš Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM interneto svetainės (www.transplantacija.lt). Gydytojui beliks užpildytą formą patvirtinti savo parašu ir antspaudu bei gydymo įstaigos vadovo parašu ir antspaudu. Tuomet gydymo įstaiga atsiųs formą į biurą, o sutikrinus duomenis, Jums bus išsiųsta donoro kortelė.

 

Vis daugiau žmonių skaudžios netekties akimirką pagalvoja ir apie kitus – sutinka dovanoti mirusio artimojo organus transplantacijai, sutinka nesavanaudiškai padėti sunkiai sergantiems. Visiems bus mažiau rūpesčių, jei žmogus, sulaukęs pilnametystės, pats pasirūpins, kad jo valia būtų įregistruota. Sulaukę pilnametystės – priimkite sprendimą!

 


Komentarai:Jļæ½sļæ½ vardas: El. paļæ½tas:

Komentaras:paieška:

Naujienų užsakymas >>

Nacionalinis kraujo centras

Biudžetinė įstaiga

Nacionalinis Transplantacijos Biuras

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Įmonės kodas 193114935

Santariškių g. 2, LT - 08661 Vilnius

Tel. +370 5 279 60 96, + 370 5 279 6691
+ 370  686 12 461 (budintis koordinatorius)

Faks. + 370 5 20 40 121

info@transplantacija.lt