ļ»æ
Nacionalinis Transplantacijos Biuras
PasiraÅ”yk sutikimą internetu
15min.lt Žinios gyvai
Alpera
Atkurtai Lietuvai 100
Aktualus klausimas
Ar pasirašant sutikimą galima pasirinkti, kuriuos audinius ir (ar) organus dovanoti, o kurių – ne? Teisingą atsakymą rasite


2013-02-19 Veido persodinimo operacija: anūkė tikisi, kad gydytojai senelio veidą „pataisys“

Transplantacijos operacijos nuolat tobulėja, todėl atsiranda galimybės neįtikėtinoms transplantacijoms atlikti, kad žmogus būtų grąžintas į visavertį gyvenimą. Užsienio klinikose, kur organų ir audinių persodinimas yra kasdienybė, atliekamos veido, galūnių transplantacijos, kurios dar nėra priskiriamos kuriai nors kategorijai – audinių ar organų – ir yra vadinamos sudėtinėmis audinių transplantacijomis. Jas yra atlikę Kinijos, Prancūzijos, Belgijos, JAV transplantologai. Lietuvoje tokios transplantacijos nėra atliekamos.


60 metų Erikas, prieš 4 metus neteko kairės veido pusės po to, kai buvo diagnozuotas vėžys. Erikas atsiradusį gumbą pastebėjo per vėlai, jam teko iškęsti operaciją, kurios metu buvo pašalinta kairė akis. Tik tokiu būdu buvo galima išgelbėti žmogaus gyvybę.


Televizijos laidoje „Embarrassing Bodies“ Eriko antroji pusė Karen kalbėjo: „Aš nesitikėjau, kad viskas baigsis būtent taip, bet turiu su tuo susitaikyti. Svarbiausia, kad žmogus, kurį myliu, yra šalia, o visa kita yra tik išorė. Erikas dabar yra visiškai išgydytas nuo vėžio ir tenka imtis visų  priemonių, kad gautum tai, ko trokšti“.


Norėdami pamatyti, kas gali būti padaryta, siekiant padėti Erikui, vyras ir 48 metų Karen nusprendė apsilankyti Daktaro Christian‘o Jessen‘o televizijos laidoje. „Mes norime papasakoti savo istoriją ir kitiems parodyti, kad gyvenimas nėra pasmerktas ir tamsus, kad yra būdų išgyti, tunelio gale šviesa yra“, - kalbėjo Karen.


Pora laidoje susitiko su Andrew Darwood‘u, kuris specializuojasi dantų implantų medicinoje. Naudodamas 3D technologiją, gydytojas sukūrė naują veidą, kurį, vėžį įveikęs žmogus, laidoje išbandys pirmą kartą. „Per beveik ketverius metus tai bus pirmas kartas, kai Jūs turėsite visą veidą ir mes Jus išvysime tokį, koks buvote anksčiau“, - kalbėjo Darwood‘as, padėdamas Erikui užsidėti veido implantą. Idėmiai viską stebėjusi Karen neišlaikė džiaugsmo ir sušuko: „Štai mano Erikas, jis grįžo!“


Erikui buvo atlikta veido transplantacija, tačiau kurį laiką jis turi lankytis pas gydytojus dėl specialių procedūrų, kurios galutinai sugrąžins jam veidą.


Karen ir Erikas susitiko dirbdami viešbutyje, ji šiuo metu jam yra pati tvirčiausia atrama. „Buvo nelengva, tačiau šeimos parama ir anūkė Amelija praskaidrina mano dienas. Amelija puikiai sutaria su Eriku, jai tik treji, bet mergaitė niekada nebijojo senelio išvaizdos. Kai Erikui buvo uždėtas pirmasis implantas, vaikas pasakė: „Seneli, tu vis dar „sugedęs“, juk gydytojai „pataisys“ tave, taip?“


Erikas su nekantrumu laukia, kada visiškai pasveiks, nes tada pora iškels vestuves, sutvirtindami ryšį prieš Dievą. Jeigu pastarasis išbandymas – liga –  neišskyrė dviejų širdžių, nebeišskirs niekas.


Šaltinis: dailymail.co.uk.


Komentarai:

Ašara    pukaite7@gmail.com   [2013-02-25 20:42:20]

Visada paskaitau Jūsų puslapio naujienas. Randu idomios man informacijos, labai lengvai ir suprantamai parašyti tekstai. Domiuosi organų transplamtacija ir pastaruoju metu, man rodos, yra nemažai teigiamų poslinkių šioje srityje. Sėkmes Jums reikalingame darbe, ypač švietėjiškoje veikloje.Jļæ½sļæ½ vardas: El. paļæ½tas:

Komentaras:paieška:

Naujienų užsakymas >>

Nacionalinis kraujo centras

Biudžetinė įstaiga

Nacionalinis Transplantacijos Biuras

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Įmonės kodas 193114935

Santariškių g. 2, LT - 08661 Vilnius

Tel. +370 5 279 60 96, + 370 5 279 6691
+ 370  686 12 461 (budintis koordinatorius)

Faks. + 370 5 20 40 121

info@transplantacija.lt