ļ»æ
Nacionalinis Transplantacijos Biuras
PasiraÅ”yk sutikimą internetu
15min.lt Žinios gyvai
Alpera
Atkurtai Lietuvai 100
Aktualus klausimas
Ar pasirašant sutikimą galima pasirinkti, kuriuos audinius ir (ar) organus dovanoti, o kurių – ne? Teisingą atsakymą rasite


2013-04-15 Nacionalinis transplantacijos biuras dalyvauja tarptautiniame moksliniame tyrime

Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM atstovai susitiko su Vengrijos universiteto Biomedicinos etikos ir teisės centro doktorantu George Florea, kuris rengia mokslinį darbą „Organų paskirstymas ir daugiapakopis valdymas Centrinėje ir Rytų Europoje“ bei pateikė informaciją apie donorystės ir transplantacijos sistemos bei proceso raidą Lietuvoje per paskutinį dešimtmetį.


Vengrų atstovas siekia atlikti Lietuvos, Kroatijos ir Rumunijos transplantacijos proceso analizę, įvertinti šalių organų transplantacijos sistemą per pastaruosius 10 metų. Jo objektas – paaiškinti organų transplantacijos proceso efektyvumą trimis lygiais – nacionaliniu, regioniniu ir vidaus. Šios trys šalys pasirinktos dėl labai skirtingo donorystės ir  inkstų transplantacijų lygio. Kroatija – maža šalis, per pastaruosius kelerius metus padariusi stebėtiną šuolį transplantacijų srityje, pirmaujanti mirusių donorų inkstų transplantacijų srityje. Rumunija – kaip mažiausiai pasiekusi Rytų Europos šalis šioje srityje. Lietuva – kaip šalis, kurioje transplantacijų skaičiai atitinka Europos vidurkį.


Mokslinio darbo tikslas – parengti lyginamąją analizę, kuri leistų suprasti ir pagrįsti pokyčius donorystės ir  transplantacijos srityje, didinti organų translantacijų skaičių, suteikti teorinės informacijos donorystės proceso skaidrumui. Įvairiapusė analizė bus parengta, analizuojant donorinių ligoninių,  transplantacijų specialistų, transplantologų, bioetikos specialistų, valstybės institucijų, pacientų organizacijų pozicijas.


Komentarai:Jļæ½sļæ½ vardas: El. paļæ½tas:

Komentaras:paieška:

Naujienų užsakymas >>

Nacionalinis kraujo centras

Biudžetinė įstaiga

Nacionalinis Transplantacijos Biuras

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Įmonės kodas 193114935

Santariškių g. 2, LT - 08661 Vilnius

Tel. +370 5 279 60 96, + 370 5 279 6691
+ 370  686 12 461 (budintis koordinatorius)

Faks. + 370 5 20 40 121

info@transplantacija.lt