ļ»æ
Nacionalinis Transplantacijos Biuras
PasiraÅ”yk sutikimą internetu
15min.lt Žinios gyvai
Alpera
Atkurtai Lietuvai 100
Aktualus klausimas
Ar pasirašant sutikimą galima pasirinkti, kuriuos audinius ir (ar) organus dovanoti, o kurių – ne? Teisingą atsakymą rasite


2015-08-27 Apie organų donorystę ir transplantaciją kalbėsime ir sveikos gyvensenos šventėje Kairėnuose!

Šeštadienį, rugpjūčio 29-ąją, Vilniaus universiteto Botanikos sode Kairėnuose (Kairėnų g. 43) šurmuliuos sveikos gyvensenos populiarinimo šventė „Žvalumo diena 2015“. Šventėje dalyvaus ir Nacionalinio transplantacijos biuro (NTB) atstovai, kurie renginio dalyvius ir svečius kvies pasikalbėti apie organų donorystę, ragins pasirašyti sutikimą donoro kortelei gauti.
 
Tuos, kuriuos domina organų donorystės idėja, NTB laikinosios būstinės kviečiame ieškoti 7-ojoje Gyvybės lankoje nuo šventės atidarymo – 11 valandos. Čia pat įsikurs ir Nacionalinio kraujo centro pavėsinė, tad altruistiškai nusiteikę žmonės išsyk galės padaryti du gerus darbus: paaukoti kraujo sergantiesiems ir pritarti organų donorystei po mirties.
 
Sveikos gyvensenos mėgėjams šventės organizatoriai – VU Botanikos sodas ir Lietuviškos pirties bičiulių draugija – suplanavo tiek įvairių renginių, kad, regis, visos dienos neužteks jiems apeiti.
 
Įvairių užsiėmimų ras pirties entuziastai – pavyzdžiui, jiems bus pristatytos pirties programos mobiliosiose pirtyse, vyks pirties arbatos vaišės, bus prekiaujama natūraliu rankų darbo muilu, bus mokoma susirišti vantą ir kaip ja vanotis.
 
Visi dalyviai ir svečiai bus kviečiami šokti havajietišką hulą – širdies šokį, vyks parodomoji sambo programa ir mankšta visiems. Besiruošiantieji 3 km sveikuoliškam bėgimui bus kviečiami į parengiamąją mankštą, vyks įvairios kitos mankštos, jogos neįgaliesiems užsiėmimai ir net veido jogos pamoka, šokio ir judesio terapijos pamokos, bus atskleistos rytietiškų šokių judesio paslaptys ir kt.
 
Bus skaitomos paskaitos apie psichologinę savipagalbą, vyks tapybos ant vandens pamoka, speciali mankšta mamoms su vežimėliais, Šiaurietiškojo ėjimo  mokymai pradedantiesiems. Lankytojai bus maitinami ajurvediniu maistu, su svečiais bendraus žolininkai, tekstilininkai, gintaro gaminių meistrai. Bus galima distiliuoti... augalų, vyks garso terapijos seansai, improvizacijos žaidimai ir daugybė kitų su sveika gyvensena susijusių renginių.
 
Renginys nemokamas – tereikia įsigyti Botanikos sodo lankymo bilietus.
 

Komentarai:Jļæ½sļæ½ vardas: El. paļæ½tas:

Komentaras:paieška:

Naujienų užsakymas >>

Nacionalinis kraujo centras

Biudžetinė įstaiga

Nacionalinis Transplantacijos Biuras

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Įmonės kodas 193114935

Santariškių g. 2, LT - 08661 Vilnius

Tel. +370 5 279 60 96, + 370 5 279 6691
+ 370  686 12 461 (budintis koordinatorius)

Faks. + 370 5 20 40 121

info@transplantacija.lt