ļ»æ
Nacionalinis Transplantacijos Biuras
PasiraÅ”yk sutikimą internetu
15min.lt Žinios gyvai
Alpera
Atkurtai Lietuvai 100
Aktualus klausimas
Ar pasirašant sutikimą galima pasirinkti, kuriuos audinius ir (ar) organus dovanoti, o kurių – ne? Teisingą atsakymą rasite


2016-10-10 Donoro kortelių pasirašymo akcijoje per vieną dieną gauti 87 sutikimai donorystei

Minint Organų donorystės dieną organizuotas donoro kortelių pasirašymo maratonas tikslą pasiekė. Tądien, spalio 8-ąją, buvo pasirašyti 87 sutikimai donoro kortelei gauti – 34 elektroniniu būdu ir 53 – vaistinėse (38 „Eurovaistinėje“ ir 15 „Benu”).


Elektroniniu būdu – patogu ir greita


Elektroninis pasirašymas neužima papildomo laiko kelionei į gydymo įstaigą, vaistinę. Prisijungus puslapyje www.transplantacija.lt , reikia ieškoti nuorodos „Pasirašyk internetu” ir sekti tolesnes instrukcijas. Toks pasirašymo būdas pavirtintas sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Tame pačiame įsakyme numatyta ir galimybė sutikimą donorystei pasirašyti kreipiantis į švietimo, farmacijos ir kitas įstaigas, kuriose patvirtintos biomedicinos mokslų srities, medicinos, farmacijos, visuomenės sveikatos krypties pareigybės. Todėl šįkart Nacionalinis transplantacijos biuras (Biuras) prie kortelių pasirašymo akcijos kvietė aktyviai prisijungti vaistines. Akcijoje dalyvavo dviejų tinklų – „Eurovaistinės“ ir „Benu“ – vaistinės. Kitų tinklų vaistinės neprisijungė, jų atsisakymo dalyvauti argumentai – rinkiminė savaitė, kuri su organų donorystės dienos paminėjimu tikrai niekaip nėra susijusi.


Vaistinės akcijai buvo pasirengusios


Lankydamiesi vaistinėse akcijos metu, Biuro specialistai pastebėjo, kad dalyvaujančių vaistinių administracijos buvo pasirūpinusios, kad vaistinėse būtų anketų, vaistininkai turėjo informacijos apie šių dokumentų užpildymą. „Benu“ tinklo vaistinių ekranuose buvo skelbiama apie vykstančią akciją, „Eurovaistinės“ skelbė garsinį klipą, kviečiantį pasirašyti sutikimą donorystei.  Vaistininkai į organų donorystės temą reagavo skirtingai – buvo tokių, kurie pritaria ir patys seniai turi donoro korteles, kiti – nenorėjo atskleisti savo nuomonės apie organų donorystę, sakydami, jog tai yra jų asmeninis reikalas.

Lankydamiesi vaistinėse ir kalbėdamiesi su žmonėmis, Biuro specialistai dažniausiai išklausė kalbų apie rudeninį peršalimą ir su juo susijusius rūpesčius. Organų donorystės tema buvo girdėta, kai kam – naujai išgirsta ir šį klausimą žadėjo apsvarstyti su šeima namuose, kai nurims negalavimų banga.


Akcija pasibaigė, tačiau sutikimą donoro kortelei gauti galima pasirašyti visą laiką – ir elektroniniu būdu, ir vaistinėse, ir sveikatos priežiūros įstaigose, ir donorystę viešinančių akcijų metu.

 


Vaistininkė Ovidija Stancelienė iš Kauno „Benu“ tinklo vaistinės.

 

 

 

Pagrindinėje nuotraukoje „Eurovaistinės“ filialo vedėja Raimonda Šedytė ir NTB atstovė Rasa Pekarskienė.

 


Komentarai:Jļæ½sļæ½ vardas: El. paļæ½tas:

Komentaras:paieška:

Naujienų užsakymas >>

Nacionalinis kraujo centras

Biudžetinė įstaiga

Nacionalinis Transplantacijos Biuras

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Įmonės kodas 193114935

Santariškių g. 2, LT - 08661 Vilnius

Tel. +370 5 279 60 96, + 370 5 279 6691
+ 370  686 12 461 (budintis koordinatorius)

Faks. + 370 5 20 40 121

info@transplantacija.lt