ļ»æ
Nacionalinis Transplantacijos Biuras
PasiraÅ”yk sutikimą internetu
15min.lt Žinios gyvai
Alpera
Atkurtai Lietuvai 100
Aktualus klausimas
Ar pasirašant sutikimą galima pasirinkti, kuriuos audinius ir (ar) organus dovanoti, o kurių – ne? Teisingą atsakymą rasite


2017-02-06 Iš Kauno į Vilnių donorinius organus atskraidino sraigtasparnis

Kaip informuoja Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, iki šių metų vasario 6-osios Lietuvoje jau užregistruota 10 potencialių ir 7 efektyvūs donorai. 2 iš efektyviais tapusių donorų – multiorganiniai, t.y. iš jų transplantacijai paimtas daugiau nei vienas skirtingos rūšies organas.


Vienas efektyvus multiorganinis donoras praėjusią savaitę buvo užregistruotas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose. Jo donoriniai organai į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas vasario 4-ąją buvo atgabenti pasitelkus Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnį.


Tai pirmasis šiemet sraigtasparnio skrydis su donoriniais organais. Pernai sraigtasparniais donoriniai organai buvo skraidinami tris kartus – vieną kartą Karinių oro pajėgų sraigtasparniu ir du kartus – Valstybės sienos apsaugos sraigtasparniu.


Sraigtasparnių pilotai į pagalbą kviečiami visuomet, kai donorinį organą į transplantacijos centrą prireikia pergabenti ypač skubiai (dažniausiai – transportuojant donoro širdį, kurios šaltosios išemijos laikas (nuo paėmimo iš donoro kūno iki perkėlimo į recipiento kūną) yra vos penkios valandos).


Šiais metais Lietuvoje jau atlikta 17 organų ir audinių transplantacijų. 10 recipientų transplantuoti mirusių donorų inkstai, 1 recipientui – donoro širdis, 2 recipientams – donoro kepenys. Atliktos 4 ragenų transplantacijos.


Komentarai:Jļæ½sļæ½ vardas: El. paļæ½tas:

Komentaras:paieška:

Naujienų užsakymas >>

Nacionalinis kraujo centras

Biudžetinė įstaiga

Nacionalinis Transplantacijos Biuras

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Įmonės kodas 193114935

Santariškių g. 2, LT - 08661 Vilnius

Tel. +370 5 279 60 96, + 370 5 279 6691
+ 370  686 12 461 (budintis koordinatorius)

Faks. + 370 5 20 40 121

info@transplantacija.lt