ļ»æ
Nacionalinis Transplantacijos Biuras
PasiraÅ”yk sutikimą internetu
15min.lt Žinios gyvai
Alpera
Atkurtai Lietuvai 100
Aktualus klausimas
Tiesa ar melas? Vienu metu galima transplantuoti daugiau nei vieną organą (Teisingą atsakymą rasite čia)


2017-02-06 Iš Kauno į Vilnių donorinius organus atskraidino sraigtasparnis

Kaip informuoja Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, iki šių metų vasario 6-osios Lietuvoje jau užregistruota 10 potencialių ir 7 efektyvūs donorai. 2 iš efektyviais tapusių donorų – multiorganiniai, t.y. iš jų transplantacijai paimtas daugiau nei vienas skirtingos rūšies organas.


Vienas efektyvus multiorganinis donoras praėjusią savaitę buvo užregistruotas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose. Jo donoriniai organai į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas vasario 4-ąją buvo atgabenti pasitelkus Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnį.


Tai pirmasis šiemet sraigtasparnio skrydis su donoriniais organais. Pernai sraigtasparniais donoriniai organai buvo skraidinami tris kartus – vieną kartą Karinių oro pajėgų sraigtasparniu ir du kartus – Valstybės sienos apsaugos sraigtasparniu.


Sraigtasparnių pilotai į pagalbą kviečiami visuomet, kai donorinį organą į transplantacijos centrą prireikia pergabenti ypač skubiai (dažniausiai – transportuojant donoro širdį, kurios šaltosios išemijos laikas (nuo paėmimo iš donoro kūno iki perkėlimo į recipiento kūną) yra vos penkios valandos).


Šiais metais Lietuvoje jau atlikta 17 organų ir audinių transplantacijų. 10 recipientų transplantuoti mirusių donorų inkstai, 1 recipientui – donoro širdis, 2 recipientams – donoro kepenys. Atliktos 4 ragenų transplantacijos.


Komentarai:Jūsų vardas: El. paštas:

Komentaras:paieška:

Naujienų užsakymas >>

Nacionalinis kraujo centras

Biudžetinė įstaiga

Nacionalinis Transplantacijos Biuras

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Įmonės kodas 193114935

Santariškių g. 2, LT - 08661 Vilnius

Tel. +370 5 279 60 96, + 370 5 279 6691
+ 370  686 12 461 (budintis koordinatorius)

Faks. + 370 5 20 40 121

info@transplantacija.lt