ļ»æ
Nacionalinis Transplantacijos Biuras
PasiraÅ”yk sutikimą internetu
15min.lt Žinios gyvai
Alpera
Atkurtai Lietuvai 100
Aktualus klausimas
Ar pasirašant sutikimą galima pasirinkti, kuriuos audinius ir (ar) organus dovanoti, o kurių – ne? Teisingą atsakymą rasite


2017-03-01 Nacionalinis transplantacijos biuras - apie Šiauliuose gydomo kūdikio istoriją

Visuomenė su dideliu nerimu seka į teisėsaugos akiratį patekusią istoriją, kai, įtariama, po smurto namuose kūdikis pateko į ligoninę ypač sunkios būklės. Pasklido informacija ir apie konstatuotą smegenų mirtį. Nacionalinis transplantacijos biuras, reaguodamas į šią informaciją ir siekdamas paaiškinti su šia istorija susijusias aplinkybes, informuoja, jog smegenų mirties konstatavimas yra ilgai trunkantis procesas. Tik  gavus galutinę gydytojų išvadą (t.y. patvirtinus smegenų mirtį), galima organų donorystė. Ne kiekvieną kartą organai gali būti paimti transplantacijai, nes organų donorystei būtinos tam tikros sąlygos – artimųjų sutikimas donorystei, organai turi būti tinkami transplantuoti.


Aptariamoji istorija labai jautri, nes kalbama apie kūdikį, kuris galimai patyrė smurtą namuose. Ar bus patvirtintos galimybės donorystei, tikrai dar neaišku, nes nėra atlikti visi teisės aktuose numatyti veiksmai.


Šioje situacijoje būtina atskirti du dalykus, kurie yra glaudžiai susiję, tačiau visiškai skirtingi savo moraliniu krūviu. Smurtas yra nusikaltimas. Smurtas, pasibaigęs mirtimi – žiaurus nusikaltimas, kuriam nėra jokių pateisinimų. Donorystė – kilniausias poelgis, kai po mirties dovanojant organus gelbėjami sunkūs ligoniai. Vienintelis dalykas, siejantis šiuos nepalyginamus dalykus – tai smegenų mirtis. Tik po tokios mirties organų donorystė galima.


Nusikaltimas – viešas ir visuomenėje didelį atgarsį sukeliantis įvykis. Donorystė – kilnus ir tylus poelgis, kuriam turi būti garantuotas konfidencialumas. Nors gydytojai ir patvirtina faktą, kad kūdikiui išgyventi galimybių nėra, tačiau organų donorystės tema viešai negali būti aptariama.


Komentarai:Jļæ½sļæ½ vardas: El. paļæ½tas:

Komentaras:paieška:

Naujienų užsakymas >>

Nacionalinis kraujo centras

Biudžetinė įstaiga

Nacionalinis Transplantacijos Biuras

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Įmonės kodas 193114935

Santariškių g. 2, LT - 08661 Vilnius

Tel. +370 5 279 60 96, + 370 5 279 6691
+ 370  686 12 461 (budintis koordinatorius)

Faks. + 370 5 20 40 121

info@transplantacija.lt