ļ»æ
Nacionalinis Transplantacijos Biuras
PasiraÅ”yk sutikimą internetu
15min.lt Žinios gyvai
Alpera
Atkurtai Lietuvai 100
Aktualus klausimas
Ar pasirašant sutikimą galima pasirinkti, kuriuos audinius ir (ar) organus dovanoti, o kurių – ne? Teisingą atsakymą rasite


2017-03-22 Donorų kraujas į laboratorijas keliaus ir geležinkelio bėgiais

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Biuras), organizuodamas donorystės procesą, stengiasi sutrumpinti šio proceso bet kurio etapo laiką. Vienas iš šių etapų – donoro kraujo mėginių pristatymas į laboratorijas Vilniuje. Iki šiol jie buvo vežami greitosios pagalbos automobiliais arba maršrutiniais autobusais.

Nuo šios savaitės donoro kraujo mėginiai į laboratorijas galės atkeliauti ir geležinkelio bėgiais. Biuras ir akcinė bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Pagal šią sutartį kraujo mėginiai iš donorinių ligoninių į laboratorijas geležinkelio bėgiais bus gabenami maršrutais Klaipėda – Vilnius, Šiauliai – Vilnius.


Šiemet buvo pratęstos ir sutartys su vežėjais autobusais – UAB „Klaipėdos autobusų parku“ ir UAB „Busturu“, kurie donorinio kraujo pergabenimo iš vieno miesto į kitą paslaugą Biurui teikia jau kelerius metus.


Pasirašius sutartį ir su akcine bendrove „Lietuvos geležinkeliai“, atsiranda didesnė galimybė rinktis, kuriuo laiku kraujo mėginius galima išsiųsti, kad jie į laboratorijas būtų pristatyti kuo greičiau. Kelionė į donorinę ligoninę Šiauliuose ar Klaipėdoje ir atgal – į Vilniuje esančią laboratoriją – užtrukdavo po 5 – 7 valandas, todėl užsitęsdavo kiti organų donorystės ir transplantacijos proceso darbai. Bendradarbiaujant su Lietuvos vežėjais, tikimasi, kad bus taupomas laikas, kuris šiame procese ypač svarbus.


Sutartyse numatyta, kad donorinio kraujo mėginiai paslaugų vežėjams turi būti pristatyti sandariai uždaryti, tvarkingai supakuoti. Paslaugų teikėjai savo ruožtu įsipareigoja vežimo metu saugoti siuntą, kad jos pakuotė nebūtų pažeista.

 


Komentarai:Jļæ½sļæ½ vardas: El. paļæ½tas:

Komentaras:paieška:

Naujienų užsakymas >>

Nacionalinis kraujo centras

Biudžetinė įstaiga

Nacionalinis Transplantacijos Biuras

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Įmonės kodas 193114935

Santariškių g. 2, LT - 08661 Vilnius

Tel. +370 5 279 60 96, + 370 5 279 6691
+ 370  686 12 461 (budintis koordinatorius)

Faks. + 370 5 20 40 121

info@transplantacija.lt