http://transplantacija.lt/content/naujienos/20170327.lt.html
Nacionalinis Transplantacijos Biuras
Elektroninių pritarimų padaugėja, kai viešojoje erdvėje kalbame apie donorystę

2017-03-27 Elektroninių pritarimų padaugėja, kai viešojoje erdvėje kalbame apie donorystę

Kaip informuoja Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, kovo 27-ąją sukanka treji metai, kai Lietuvoje sutikimą donoro kortelei gauti galima užpildyti ir internetu. Pasak Nacionalinio transplantacijos biuro direktoriaus pavaduotojos Audronės Būziuvienės, per šį laiką tokia galimybe jau pasinaudojo 4675 gyventojai. Iš viso pritarimą po savo mirties paaukoti organus donorystei raštu arba elektroniniu būdu yra pareiškę 24 130 Lietuvos gyventojų.


Galimybė pasirašyti elektroninį sutikimą sveikatos apsaugos ministro įsakymu buvo įdiegta, norint pagreitinti ir palengvinti procesą – žmogui nebereikia pildyti popierinės sutikimo formos – užtenka vos kelių minučių, ir sutikimas, neišeinant iš namų, užpildomas internetu.


Vos įdiegta naujovė sulaukė itin didelio susidomėjimo: per kelias 2014 metų kovo mėnesio dienas sutikimus internetu užpildė net 115 žmonių. 2014 metų balandį elektroninių sutikimų gauta 338, gegužę – net 521 (tai – iki šiol didžiausias per vieną mėnesį pasirašytų elektroninių sutikimų skaičius), birželį – 137. Iš viso 2014–aisiais (nuo kovo 27 d. iki metų pabaigos) elektroninius sutikimus pasirašė 1874 gyventojai.


2015 metais pasirašiusiųjų internetu buvo 1030, 2016 metais – 1475. Per nepilnus tris šių metų mėnesius gauta 296 sutikimų.


„Akivaizdu, kad elektroninių sutikimų padaugėja, kai visuomenės susidomėjimo ir atjautos sulaukia gražūs, įsimintini su organų donoryste ir transplantacija susiję įvykiai – kai oro keliu donoriniai  organai atskraidinami iš užsienio, kai donorinis organas atgabenamas sunkiai sergančiam vaikui“, – sako Nacionalinio transplantacijos biuro direktoriaus pavaduotoja A. Būziuvienė.


Kai 2014 metų liepą Vilniuje buvo surengtos Europos žmonių su transplantuotais plaučiais ir širdimis žaidynės, buvo gautas 181 elektroninis sutikimas. Kai 2015 metų kovą iš Prancūzijos buvo atskraidinta donoro širdelė vienerių metų lietuvaitei Estrėjai, buvo gauti 133 sutikimai. Didelio atgarsio sulaukia ir kiekvienų metų spalį rengiamos Donorystės dienos, taip pat – padėkos renginys ir žvakučių degimo akcija organų donorams atminti. Pernai spalį buvo gauti net 362 sutikimai.


Jei dar nesate pareiškę savo sutikimo dėl donorystės, kviečiame užpildyti elektroninį sutikimą donoro kortelei gauti. Tereikia apsilankyti interneto svetainėje www.transplantacija.lt, rasti nuorodą „Pasirašyk internetu“ ir patvirtinti savo tapatybę per elektroninę bankininkystę ar elektroniniu parašu.


Šiuo metu organų ir audinių (ragenų) transplantacijos Lietuvoje laukia 363 recipientai.


Komentarai:



Jļæ½sļæ½ vardas: El. paļæ½tas:

Komentaras:

© 2006 NTB
Sprendimas: JaunaReklama