http://transplantacija.lt/content/naujienos/20170512.lt.html
Nacionalinis Transplantacijos Biuras
Šeštadienį žygis pajūriu – ir už organų donorystę

2017-05-12 Šeštadienį žygis pajūriu – ir už organų donorystę

„Už organų donorystę! Už gyvenimą!“ – suburti tokios kilnios idėjos, į pėsčiųjų žygį pajūriu susiorganizavo Lietuvos asociacijos „Gyvastis“, vienijančios sergančiuosius inkstų ligomis, žmones po transplantacijų ir jų artimuosius, nariai. Žygio startas Smiltynėje bus skelbiamas gegužės 13-ąją, šeštadienį.

 

Tradiciniu tapęs žygis „Pėsčiomis pajūriu“ rengiamas antrą kartą – pirmasis vyko praėjusį pavasarį. Pernai rudenį Prienuose buvo surengtas ėjimas „Nemuno kilpomis“. Šiemet į viešosios įstaigos „TrenkTuras“ organizuojamą pėsčiųjų renginį pajūryje susibūrė maždaug 7500 ėjimo entuziastų.  Ėjikams siūloma Kuršių nerijoje nužygiuoti 12,5 kilometro vienu ypu, 25 kilometrus – per pusdienį, 50 kilometrų – per dieną, 50 kilometrų – per naktį arba 100 kilometrų – per parą.

 

Pasak Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ prezidentės Aušros Degutytės, žmonės po transplantacijų, dializuojami ligoniai bei jų artimieji – iš viso apie 50 ėjikų – pasiryžę įveikti dvi distancijas pėsčiomis: 12,5 kilometro (startas – nuo 11 iki 13 valandos) arba 25 kilometrus (startas – nuo 10 iki 12 valandos).

 

Žygiuoti atvyks „Gyvasties“ nariai iš Vilniaus, Marijampolės, Kauno, Klaipėdos, taip pat Šiaulių „Atgajos“ nariai, jų artimieji. Dar maždaug 10 „Gyvasties“ narių, kuriems sveikata neleidžia leistis į kelionę pėsčiomis, ėjikus išlydės prie starto linijos. 

 

Trumpesnį atstumą – 12,5 kilometro – planuoja nukulniuoti Saulius iš Marijampolės, gyvenantis po širdies transplantacijos, taip pat – žmonės, kuriems atliekamos dializės procedūros, tarp jų – mama Sonata su dviem paaugliais sūnumis.

 

Tuo tarpu A.Degutytė ir Kauno krašto nefrologinių ligonių draugijos „Kauno Gyvastis“ pirmininkė Irma Juodienė, gyvenanti po inksto transplantacijos, pasiryžusios įveikti po 25 kilometrus. Šioms moterims kompaniją palaikys jų sutuoktiniai ir ... A. Degutytės mama, birželį švęsianti 70 metų jubiliejų. „Mėginau mamai pasiūlyti trumpesnę distanciją, bet ji nesutiko – kaip ir mes, eis 25 kilometrus, – juokiasi „Gyvasties“ prezidentė. – Pernai mama taip pat dalyvavo pėsčiųjų žygyje – labai patiko“. 

 

A.Degutytė dėkinga renginio organizatoriams, kad dializuojamiems žmonėms ir žmonėms po transplantacijų nereikia mokėti dalyvio mokesčio, o trasoje viskas suorganizuojama taip sklandžiai, kad dalyviams būtų kuo patogiau ir eiti, ir sustoti pailsėti, užkąsti, atsigerti arbatos, vandens.  

 

A.Degutytė džiaugiasi, kad organų donorystę propaguojantys „Gyvasties“ nariai taip entuziastingai dalyvauja tradiciniame ir vis masiškesniu tampančiame ėjime.

 

„Pirmajame žygyje dalyvavo vos trys žmonės: mano brolis, brolienė ir jų draugė – tokia ir buvo ėjimo už organų donorystę pradžia“, – prisimena A. Degutytė. Daugiau žmonių susibūrė praėjusį rudenį, kai, minint Pasaulinę organų donorystės dieną, į kelionę Nemuno kilpomis susirinko jau 40 ėjimo entuziastų.

 

A.Degutytė pabrėžė, kad šiame žygyje „Gyvasties“ nariai dalyvauja ne „dėl laiko“, ne rezultatų siekdami, o vienijami bendros idėjos – už organų donorystę: kad kuo daugiau žmonių apie ją išgirstų ir palaikytų.  „Todėl eina, kas kiek gali ir jeigu gali“, – sako A.Degutytė.

 

Renginio metu Smiltynėje, prie starto linijos, nuo 10 iki 12 valandos bus galima užpildyti sutikimą donoro kortelei gauti.

 

Kauno krašto nefrologinių ligonių draugijos „Kauno Gyvastis“ komanda pėsčiųjų žygyje dalyvaus ne pirmą kartą. (Kauno Gyvastis komanda)


Komentarai:Jļæ½sļæ½ vardas: El. paļæ½tas:

Komentaras:

© 2006 NTB
Sprendimas: JaunaReklama