ļ»æ
Nacionalinis Transplantacijos Biuras
PasiraÅ”yk sutikimą internetu
15min.lt Žinios gyvai
Alpera
Atkurtai Lietuvai 100
Aktualus klausimas
Ar pasirašant sutikimą galima pasirinkti, kuriuos audinius ir (ar) organus dovanoti, o kurių – ne? Teisingą atsakymą rasite


2017-08-09 Kine – nuoširdi istorija apie organų donorystės prasmę ir dovanotą gyvenimą

... Brėkštant Simonas palieka savo merginos butą ir prisijungia prie draugų, su banglentėmis traukiančių audringos pakrantės link. Po kelių valandų keliaudami namo jie patenka į avariją. Ligoninėje atsidūrusio paauglio gyvybę palaiko tik aparatūra. O kitame mieste gyvena moteris, kurios silpna širdis skaičiuoja paskutinius dūžius. Vienintelė išeitis – širdies transplantacija...


Sprendimai, kuriuos sudėtinga priimti tiek dovanojančiajam, tiek priimančiajam neįkainojamą dovaną...


Kaip jaučiasi žmogus, kurio gyvybę išgelbėti galėtų tiktai donoro širdies transplantacija? Kokią vidinę dramą išgyvena sunkią traumą patyrusio jaunuolio, kurio gyvybę reanimacijos palatoje palaiko medicininiai aparatai, artimieji? Apie ką galvoja ir ką išgyvena žmogus, tragiškos netekties akimirką sutinkantis paaukoti mirusiojo organus donorystei?


Tie, kam rūpi atsakymai į šiuos klausimus (ir galbūt – dar labiau tie, kurie iki šiol apie tai nė nesusimąstė), turėtų pamatyti išskirtinį filmą – šią savaitę ne komerciniuose Lietuvos kino teatruose pradedamą rodyti Belgijos ir Prancūzijos kūrėjų juostą „Dovanoju širdį“.


Ši jausminga drama – 2013-aisiais pasirodžiusios prancūzų rašytojos Maylis de Kerangal knygos tuo pačiu pavadinimu ekranizacija. Romanas buvo įvertintas ne vienu nacionaliniu ir tarptautiniu prizu, tarp kurių – prancūzų „Prix Orange du Livre“ ir „Grand prix RTL-Lire“ apdovanojimai bei britų „Welcome Book Prize“ premija.


Trečiadienį, vėlyvą rugpjūčio 9-osios vakarą, žiūrovai rinksis į išankstinę šio filmo premjerą „Kine po žvaigždėmis“ Valdovų rūmų kieme Vilniuje. Moterys į šią premjerą kviečiamos ateiti vilkėdamos raudoną suknelę. Toks aprangos kodas – tai pritarimas kampanijai „Raudona suknelė“ ir prisidėjimas prie širdies ligų prevencijos.


Nuo rugpjūčio 11 dienos nekomercinis filmas „Dovanoju širdį“ bus rodomas http://www.epasaka.lt internetiniame kino teatre, taip pat filmas bus rodomas kino teatruose: Vilniuje - „Pasaka“, „Ozo kino salė“, „Skalvija“, Kaune - kino teatre „Romuva“, Palangoje  - „Naglis“, Marijampolėje - „Spindulys“, Panevėžyje - „Garsas“.
 
Filmo treilerį galima pamatyti čia:

https://www.youtube.com/watch?v=JDB27bJTk8Q&feature=youtu.be

Lietuvoje donorinės širdies transplantacijos laukia 40 žmonių, jų tarpe – 2 vaikai. Šias transplantacijas Lietuvos kardiochirurgai dviejuose transplantacijos centruose jau atlieka 30 metų.


Komentarai:Jļæ½sļæ½ vardas: El. paļæ½tas:

Komentaras:paieška:

Naujienų užsakymas >>

Nacionalinis kraujo centras

Biudžetinė įstaiga

Nacionalinis Transplantacijos Biuras

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Įmonės kodas 193114935

Santariškių g. 2, LT - 08661 Vilnius

Tel. +370 5 279 60 96, + 370 5 279 6691
+ 370  686 12 461 (budintis koordinatorius)

Faks. + 370 5 20 40 121

info@transplantacija.lt