ļ»æ
Nacionalinis Transplantacijos Biuras
PasiraÅ”yk sutikimą internetu
15min.lt Žinios gyvai
Alpera
Atkurtai Lietuvai 100
Aktualus klausimas
Ar pasirašant sutikimą galima pasirinkti, kuriuos audinius ir (ar) organus dovanoti, o kurių – ne? Teisingą atsakymą rasite


2013-01-10 2012 metais kasdien – organų donorystės žinia

Per praėjusius metus Nacionalinis transplantacijos biuras surengė 6 susitikimus su vidurinių mokyklų moksleiviais, 23 akcijas „Pasirašau“, skaitė 7 paskaitas medicinos mokslus studijuojantiems studentams, 5 paskaitas reanimacijos – intensyviosios terapijos skyrių gydytojams, 2 paskaitas Žurnalistikos mokslus studijuojantiems studentams, 5 paskaitas įstaigų darbuotojams, 6 paskaitas konferencijose, seminaruose ir diskusijose, dalyvavo konferencijose ir seminaruose, donorystės ir transplantacijos idėjas pristatė Sveikatos apsaugos ministerijos kuruojamuose renginiuose („Vilniaus maratonas 2012“, Šiauliuose sporto čempionate „Tafisa“, dviračių maratone „Velomaratonas 2012“, kt.). Europos ir pasaulinės donorystės ir transplantacijos diena paminėta pagal atskirą programą: suorganizuotas renginys – koncertas visuomenei, Neries krantinėje Vilniuje imituotas donorystės procesas, dalyvaujant greitųjų medicinos pagalbos automobiliams, policijos ir sraigtasparnių ekipažams. Keliaujantieji visuomeniniu transportu autobusų ir troleibusų ekranuose galėjo stebėti donorystę skatinantį vaizdo klipą. Nacionalinis transplantacijos biuras inicijavo donorystės ir transplantacijos temą įtraukti į Bendrąją sveikatos ugdymo programą – kad moksleiviams pamokų metu būtų suteikta žinių apie šį procesą.

 

Interneto svetainėje www.transplantacija.lt paskelbtos 65 publikacijos donorystės ir transplantacijos tema – informacija apie transplantacijas, donorinių organų sulaukusiųjų istorijos, pagrindinių transplantacijos proceso įvykių apžvalgos, statistinė informacija. Teikta arba derinta informacija apie donorystę ir transplantaciją 176 publikacijoms spaudoje ir 29 TV ir radijo laidoms. Nacionaliniame transplantacijos biuras nuo 2009 metų negauna viešinimui skiriamų lėšų, kurios būtų naudojamos vaizdo klipams, filmams, informacinei medžiagai rengti, pagaliau benzinui – vykti į atokesnius rajonus skaityti paskaitų ir rengti donorystę viešinančių akcijų. Sėdint kabinete, turint kompiuterį ir telefoną, informacijos sklaidos galimybės tampa menkesnės. Didžiausią auditoriją, didžiausią galią informaciją paskleisti kuo plačiau turi televizija. Tačiau minutės įkainiai televizijoje skaičiuojami sumomis su trimis nuliais.

 

„Kartojimas – mokslų motina“ – taip teigdavo mums mokytojai mokykloje. Niekas šios tiesos, tikriausiai, negalėtų paneigti. Juk kartodamas įsidedi žinią – ir gerą, ir blogą – į galvą ilgam laukui. Organų donorystė tema – nėra ta, kuria tarpusavyje kalbamės dažnai, nes tai susiję su sunkia liga ir su žmonių mirtimi. Tačiau donorystės ir transplantacijos procesas yra tiesiogiai susijęs su visuomenės nuomone – jei visuomenė nepritars donorystei, nebus ir transplantacijų. Tai suvokdami apie donorystę kviečiame pasikalbėti. Ir tai bus padaryti paprasčiau, jei bus „užvesta ant kelio“ – pamatysite televizijos laidą, perskaitysite straipsnį ar dalyvaudami renginyje, išgirsite apie tai kalbant. Pasitelkę skaičius ir skaičiuotuvą, galime pasakyti, kad suskaičiavus donorystę viešinančius renginius, tv ir radijo laidas, publikacijas spaudoje, skaitytas paskaitas ir surengtas akcijas ir tolygiai visa tai paskirsčius, gautume, kad 2012 metais kasdien skambėjo organų donorystės tema. Tai reiškia, kad buvo paskata pokalbiui su artimaisiais.


Komentarai:

stasys      [2013-01-11 20:54:41]

Dažniausiai suvokiame tai tik tada, kai mus pačius paliečia. Bet, jau geriau vėliau, nei niekad...Jļæ½sļæ½ vardas: El. paļæ½tas:

Komentaras:paieška:

Naujienų užsakymas >>

Nacionalinis kraujo centras

Biudžetinė įstaiga

Nacionalinis Transplantacijos Biuras

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Įmonės kodas 193114935

Santariškių g. 2, LT - 08661 Vilnius

Tel. +370 5 279 60 96, + 370 5 279 6691
+ 370  686 12 461 (budintis koordinatorius)

Faks. + 370 5 20 40 121

info@transplantacija.lt