ļ»æ
Nacionalinis Transplantacijos Biuras
PasiraÅ”yk sutikimą internetu
15min.lt Žinios gyvai
Alpera
Atkurtai Lietuvai 100
Aktualus klausimas
Ar pasirašant sutikimą galima pasirinkti, kuriuos audinius ir (ar) organus dovanoti, o kurių – ne? Teisingą atsakymą rasite


2012-10-13 Parodomasis sraigtasparnių skrydis – donorystės dienai paminėti

Sraigtasparniai atvykoŠeštadienį, spalio 13 dieną, Vilniuje, prie Baltojo tilto, vyko renginys, skirtas Pasaulio ir Europos organų donorystės ir transplantacijos dienai. Pirmą kartą Lietuvos donorystės istorijoje miesto centre leidosi 2 staigtasparniai, gabenantys donorinius organus. KAM ir VSAT sraigtasparniai visada kviečiami į pagalbą, kai reikia organus pergabenti iš toliau esančių ligoninių į transplantacijos centrus Vilniuje ir Kaune. Renginys buvo švietėjiškas – visuomenės informavimo tikslais. Taip pat norint parodyti, kokios gausios pajėgos dalyvauja procese.

 

Šeštadienio ryto dangus buvo debesuotas, oro sąlygos nebuvo ypač palankios, tačiau abu sraigtasparniai leidosi numatytoje vietoje sutartu laiku. Žmonių dėmesį traukė du galingi orlaiviai. Renginio metu susirinkusieji galėjo apžiūrėti sraigtasparnių įrangą, kuri yra naudojama gelbėti žmonėms. KAM sraigtasparnio įgulos vadas majoras Viktoras Krivobokas ir VSAT orlaivio pilotas majoras Gintaras Jankūnas papasakojo, kaip tai vyksta.

 

Renginyje buvo daug vaikų, smagu regėti, kad jaunoji karta žingeidi, domisi viskuo, kas jiems yra pateikiama. Labai svarbu, kad tikrosios vertybės būtų skiepijamos nuo mažens.

 

Nacionalinis transplantacijos biuras prie SAM surengė parodomąją procedūrą – kaip vyksta organų perdavimas sraigtasparnių ekipažams. Kaukiant greitosios pagalbos ir policijos automobilių sirenoms, biuro transplantacijų koordinatoriai, nešini specialiais konteineriais, lipo į sraigtasparnius. Sraigtasparniai, sukeldami didžiulį vėją, pakilo į dangų.

 

Donorystės tema nėra ta, kuria kalbame dažnai. Tačiau tai mums turi rūpėti, nes transplantacijos gali prireikti kiekvienam. Jei būsime apsisprendę patys, turėsime moralinę teisę ir iš kitų laukti pagalbos.

 

Esame dėkingi mūsų bendraminčiams:

  • KAM ir VSAT tarnyboms,
  • greitosios pagalbos ir policijos ekipažams,
  • VCUP,
  • picerijai “Mambopizza”.

 

Renginio informacinis rėmėjas – naujienų portalas www.15min.lt.
dd2012.jpg
ALF_4127.JPG
ALF_4172.JPG
ALF_4199.JPG
ALF_4259.JPG
ALF_4384.JPG
ALF_4419.JPG
ALF_4353.JPGKomentarai:

Ksavera      [2012-10-15 16:19:03]

Labai įdomus renginys, buvo įdomu stebėti ir stebėtis, kaip darniai dirba visos tarnybos, kad padėtų sergantiems. Pagarba visiems dirbantiems ir apie tai pasakojantiems. Ačiū.

stasys      [2012-10-14 10:33:41]

Esame dėkingi mūsų bendraminčiams: KAM ir VSAT tarnyboms, greitosios pagalbos ir policijos ekipažams, VCUP, picerijai “Mambopizza”, - sako nacionalinis transplantacijos biuras, koordinatoriai. Prisijungdamas prie Jūsų noriu padėkoti žiniasklaidos atstovams; 15min.lt, lrytas.lt, Lietuvos ryto, BTV, LRT televizijoms už donorystės ir transplantacijos žinios sklaidą Lietuvos žmonėms. Visi šie žmonės aukoja savo laiką, kad kiekvieną mūsų pasiektų ši donorystės ir transplantacijos žinia, kad kiekvienas būtume pasiruošę ne tik priimti, bet ir dovanoti gyvybę kitam. Nuoširdžiai apgailestauju ir atsiprašau už tuos tautiečius, kurie savo tamsumu pridegtą abejingumą sau ir savo artimiesiems išlieja slėpdamiesi slapyvardžių šešėlyje. Ištiesų, ar gali žmogus duoti kitam tai, ko pats neturi?Jļæ½sļæ½ vardas: El. paļæ½tas:

Komentaras:paieška:

Naujienų užsakymas >>

Nacionalinis kraujo centras

Biudžetinė įstaiga

Nacionalinis Transplantacijos Biuras

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Įmonės kodas 193114935

Santariškių g. 2, LT - 08661 Vilnius

Tel. +370 5 279 60 96, + 370 5 279 6691
+ 370  686 12 461 (budintis koordinatorius)

Faks. + 370 5 20 40 121

info@transplantacija.lt