ļ»æ
Nacionalinis Transplantacijos Biuras
PasiraÅ”yk sutikimą internetu
15min.lt Žinios gyvai
Alpera
Atkurtai Lietuvai 100
Aktualus klausimas
Ar pasirašant sutikimą galima pasirinkti, kuriuos audinius ir (ar) organus dovanoti, o kurių – ne? Teisingą atsakymą rasite


2017-10-13 Performansas kviečia patirti, ką jaučia transplantacijos laukiantys žmonės

Spalis – organų donorystės mėnuo. Kasmet antrąjį spalio šeštadienį (šiemet – spalio 14-ąją) minima Europos ir Pasaulio Organų donorystės diena. Jos metu siekiama šviesti, informuoti visuomenę, suteikti jai kuo daugiau žinių apie organų donorystę. Nes kad ir kaip toli gali būti pažengusi medicina – jei nebus donorinių organų, transplantacijos nevyks, o sunkiai sergantys žmonės – mirs.

 

Žmonės, kuriems reikia organų transplantacijos, nuolat gyvena laukimu: jie ištisą parą laukia gydytojų skambučio, kuris pakviestų juos atvykti į ligoninę operacijai. Kartais laukti tenka labai ilgai: pusmetį, metus, trejus metus... Ką išgyvena donorinių organų laukiantys žmonės? Kaip jie jaučiasi.

 

Donorystės dienos proga Irenos Matijošaitienės fondo atstovai šiemet sugalvojo unikalų renginį: jie pakvietė visus, kurie pritaria organų donorystei atvykti į Vilniaus geležinkelio stotį arba Kauno autobusų stotį, kur ištisą parą – nuo penktadienio 9 valandos iki šeštadienio 9 valandos – rengiamas performansas „Mirštu, kaip noriu gyventi“. Performanso esmė – laukti, taip mėginant bent iš dalies, nors simboliškai patirti, ką jaučia donorinių organų laukiantys sunkūs ligoniai.

 

Pasak šio unikalaus ir jausmingo renginio organizatorių, dalyvauti performanse užsiregistravo beveik tūkstantis žmonių. Kai kurie patirti laukimo būseną ateina ir iš anksto neužsiregistravę. Kai kurie žmonės pasiryžę laukti valandą, pusantros, dvi, tačiau yra ir tokių, kurie ketina išstovėti visą parą.


Komentarai:Jļæ½sļæ½ vardas: El. paļæ½tas:

Komentaras:paieška:

Naujienų užsakymas >>

Nacionalinis kraujo centras

Biudžetinė įstaiga

Nacionalinis Transplantacijos Biuras

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Įmonės kodas 193114935

Santariškių g. 2, LT - 08661 Vilnius

Tel. +370 5 279 60 96, + 370 5 279 6691
+ 370  686 12 461 (budintis koordinatorius)

Faks. + 370 5 20 40 121

info@transplantacija.lt