ļ»æ
Nacionalinis Transplantacijos Biuras
PasiraÅ”yk sutikimą internetu
15min.lt Žinios gyvai
Alpera
Atkurtai Lietuvai 100
Aktualus klausimas
Ar pasirašant sutikimą galima pasirinkti, kuriuos audinius ir (ar) organus dovanoti, o kurių – ne? Teisingą atsakymą rasite


2014-03-27 Donoro kortelę galima pildyti ir elektroniniu būdu

Nacionalinis transplantacijos biuras prie SAM informuoja, kad Teisės aktų registre paskelbta nauja asmens sutikimo ir nesutikimo tapti donoru tvarka: sutikimą po mirties tapti organų donoru galima pasirašyti ir elektroniniu būdu. Tai buvo patvirtinta Sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Sutikimą donoro kortelei gauti galima užpildyti internetu. Šioje svetainėje rasite nuorodą „Pasirašyk internetu“. Norint pasirašyti sutikimą donoro kortelei gauti, reikės patvirtinti savo tapatybę per elektroninę bankininkystę ar elektroniniu parašu. Sutikime esančius duomenis Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM specialistai registruos Žmogaus audinių ir organų donorų bei recipientų registre. Sutikimą užpildžiusiam žmogui bus išsiųsta donoro kortelė.


Kuriant naująjį Lietuvos Respublikos žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorystės ir transplantacijos įstatymą, buvo atsižvelgta į daugelio žmonių pageidavimus, įstatymo nuostatos patikslintos, siekiant sudaryti galimybę sutikimą donorystei pasirašyti elektroniniu būdu. Elektroninė donoro kortelės pildymo sistema išbandyta ir jau veikia. Jei atsirastų nesklandumų, Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM specialistai kartu su sistemą kūrusia įmone „Atea“ pasirengę juos ištaisyti. Apie klaidą prašytume pranešti telefonu  8 5 279 60 96 arba parašyti Nacionaliniam transplantacijos biurui elektroniniu paštu info@transplantacija.lt.


Komentarai:Jļæ½sļæ½ vardas: El. paļæ½tas:

Komentaras:paieška:

Naujienų užsakymas >>

Nacionalinis kraujo centras

Biudžetinė įstaiga

Nacionalinis Transplantacijos Biuras

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Įmonės kodas 193114935

Santariškių g. 2, LT - 08661 Vilnius

Tel. +370 5 279 60 96, + 370 5 279 6691
+ 370  686 12 461 (budintis koordinatorius)

Faks. + 370 5 20 40 121

info@transplantacija.lt